best website software

Geleneksel Bali Masajı

Uzak doğu teknikleri kullanılarak yapılan uzman baskılar, ritmik vuruşlar ve gerdirme hareketleri ile yüzeydeki kas dokusunu geçerek çok daha derinlere etki eder. Kaslarda oluşan gerginlik normale döner; enerji yükselir, tüm beden ve zihinde bir rahatlama sağlanır. Buharda damıtma yöntemiyle çıkarılmış bitki özleri ve bitki yağları kullanılarak yapılan bu aromaterapik masajın en önemli özelliği, vücudun kendi kendisini iyileştirme potansiyelini güçlendirmesidir. 

İsveç Masajı

 Bu masaj bedeninizdeki tüm enerji merkezlerinin dengelenmesini sağlar. Dolaşım sistemini güçlendirme, bel, boyun sırt tutulmaları, kireçlenme, romatizma, kas kasılmaları, ödem ve şişlikler, stres ve uykusuzluk, spor öncesi ısınma, sonrası dinlenme, cilt estetiği ve rehabilitasyon gibi alanlarda faydalanılan masaj ayrıca, tıbbi tedaviye destek olarak adale problemleri, eklem hastalıkları, bel ve sırt ağrıları gibi daha bir çok tedavide kullanılmaktadır.

Spor Masajı

 Spor masajı manipülasyonların temposunun düşük ancak hareketlerin şiddetinin fazla olduğu bir masaj türüdür. Vücuttan toksin atmada çok etkin bir tür olup özellikle sert masajdan hoşlanan kişilerin tercih ettiği bir masadır. Masaj sırasında sert baskı uygulanan kaslar üzerinde durularak vücudun dengesi sağlanmaya çalışılır. 

Baş-Boyun Masajı

 Baş boyun masajı, baş, boyun, ense gibi bölgelere yapılan ve genellikle sorun olan bölgeye yönelik masaj uygulamasıdır. Doktor kontrolü ve tavsiyeleri doğrultusunda belirlenen bir program eşliğinde uygulanır. Sadece bu bölgelere uygulanır. Özellikle baş ağrısı, uykusuzluk, gerginlik, sırt ve boyun ağrıları, tutulmalar gibi sorunların giderilmesinde etkindir. Saçı ve saç derisini besleyici etkisi ile de saçın güçlenmesi ve sağlığını kazanmasında çok faydalıdır. 

Bölgesel Masaj

Bölgesel masajlarda tıbbi masaj olarak da bilinen fizik tedavi uygulamalarının temel taşını oluşturan bölgesel masaj tekniklerinde, ağrı veya sorun olan bölgeye odaklanılmaktadır. Rahatsızlık tespit edildikten sonra belirlenen bir program eşliğinde uygulanır. Vücudun diğer bölgelerinde ki ağrı veya sağlık sorunları da rahatlama sağlar ve vücudun basınç noktalarına odaklanarak yapılır.

Ayak (Refleksoloji)
Masajı

 Ayak masajı hakkında kısa bir bilgi verelim. vücudumuzda yer alan tüm organlarımızın sinir uçları ayaklarımızdan geçer. Refleksoloji tedavisi belirli bölgelere yapılarak vücudun çeşitli organlarını iyileştirmeye yönelik olarak uygulanır. Ayaklara uygulanan özel masaj hareketleri ile bedenin belli alanlarında toplanan enerjiyi dağıtarak vücudun kendi kendini tedavi etme yeteneğini harekete geçirme yöntemi olarak tanımlanabilir. 

İlk Dokunuş
Masajı

 Gebelik döneminde anne adaylarında en sık rastlanan şikayetler, sırt ve bel ağrısı, ayak ve bileklerde ödem ve şişmedir. Yapılan araştırmalarda gebelik döneminde yaptırılan masajın depresyon belirtilerini azalttığı, eklem ve kas ağrılarını büyük ölçüde dindirdiği, kan dolaşımını arttırarak hem kanın daha fazla oksijenlenmesini sağlaması hem de ödem ve şişliği azaltması yönünde fayda sağladığı görülmüştür. 

Thai Masajı

 Thai masajı ile altmış çeşit germe, çekme, esnetme ve bası hareketleri uygulanabilen masaj da uygulama sonrasında ciddi derecede fark edilebilir bir rahatlama olmaktadır. Bu yöntem pasif esneme ve yumuşak basının vücudun enerji hatlarına uygulanmasıyla yapılır. Thai masajı esnekliği artırır, stresi azaltır, iç organları uyarır ve vücudun enerji sistemini dengeler. 

Sıcak Taş Terapisi

 Sıcak taş masajı, düz ve pürüzsüz ısıtılmış taşlarla yapılan bir masaj türüdür. Bu masajda genelde bazalt ve siyah volkanik taşlar kullanılır ve bu taşların çoğu ısıyı absorbe edebilme özelliğine sahiptir. Taşla verilen ısı hem rahatlatır hem de kas ağrılarınızın geçmesine yardımcı olur. Isıtılan özel volkanik taşların vücudun kilit noktalarına yerleştirilmesi ile yapılan bu masajın, en önemli özelliği, periyodik olarak uygulandığında çeşitli sorunları ortadan kaldırmasıdır. 

Shiatsu

 Japon orijinli ve probleme yönelik tedavi amaçlı bir masaj türüdür. Belirli noktalara parmak ve vücudun değişik bölgeleri ile basınç yapılırken, deri ve deri alt dokusu üzerinde kaydırılmaktadır. Uygulanan basınç sayesinde vücudun çeşitli bölgelerinde bulunan gerginlikler ve kasılmalar giderilir. Önemli bir rahatlama ve zindelik sağlar. Bu yöntem iğnesiz akupunktur ve “accupressure” olarak da bilinir. Teknik az yağlı veya yağsız olarak uygulanmaktadır. 

Aroma Terapi Masajı

 Aromaterapi, bitkilerden elde edilen yağların kullanımına dayanan doğal bir tedavi yöntemidir. Bitkilerden elde edilen bu uçucu yağlardaki konsantre bitkisel enerji masaj, buğu veya banyoda kullanılmaktadır. Bitkilerin kokularını toplamak ve kullanmak insanlık kadar eski bir arzudur. Aromaterapi yönteminin en büyük özelliği, bedensel savunma mekanizmalarınızı hızlandırarak vücudu bir bütün olarak iyileştirmesidir. 

Hawai Masajı

 Hawai masajı, Bir veya birden fazla terapist tarafından yapılan yumuşak Hawai Masajıdır. Sırt ve karın bölgesi üzerinde el ve kol gezdirme, egzotik tomurcuk kokular ve şifa vaat eden şarkılarla insan adeta rahatlamaya itilmekte. Hawai masajı, rahatlamak amaçlı uygulanan bir tekniktir. Sadece tek bir seferde mutluluk ve rahatlamayı ortaya çıkarır. 

Medikal Masaj

Medikal masaj, hasar görmüş ya da yorgun düşmüş organın eski haline dönmesi için uygulanır, aynı zamanda hastanın yaşam kalitesini artırmak, kabiliyet kazandırmak ve psikolojik destek amacıyla da kullanılabilmektedir. Etkileri bilimsel olarak ispatlanan masajın çok fazla uygulama alanı bulunur. 

Fabriquespa Fix Masajı

 4 farklı masajın birleşimiyle oluşan ve vücudunuzdaki tüm ihtiyaçlara cevap verebilen Fabrique Mix Masajda; klasik masaj, medikal masaj, spor masajı ve thai masajının etkilerini tüm vücudunuzda hissedeceksiniz. 

Solaryum Hizmeti

Son teknoloji makineleri ve güçlü lambaları ile kısa sürede kalıcı, sağlıklı ve hijyenik bronzluk garantisi veren merkezimiz, istediğiniz her ton bronzluk ; kar bronzluğu, güneş bronzluğu, karma bronzluk seçenekeleri ile siz değerli konuklarımızın hizmetinde.

SPA & MASAJ

Rutinin sıkıcılığından uzaklaşıp zihninizi ve bedeninizi arındırarak kendinizi FABRIQUE ayrıcalığıyla şımartmanız için sizi SPA salonlarımıza davet ediyoruz…

Fitness ve Spor Merkezi

Her türlü kas grubuzu çalıştırmak, fazla yağlardan kurtulmak, sosyalleşmek ve bunları yaparken sevdiğiniz programları izlemek ya da müzikleri dinlemek istemez miydiniz?

Cilt & Vücut Bakımları

Daha canlı, daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için kişiye özel güzellik bakımlarımızdan uzman terapistimiz eşliğinde unutulmaz anlardam yararlanmak istermiydiniz?

Geleneksel Hamam

Osmanlı’dan gelen bu gelenek, tüm vücudu ölü hücrelerden arındırarak vücudunuzun nefes almasını sağlar. Bu eşsiz gelenek olan hamam deneyimini kaçırmayın.